Abdulkadir Selvi’nin Mehmet Uçum’u sinirlendirecek yazısı ortaya çıktı

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum, İmamoğlu ve Yavaş’ın cumhurbaşkanı yardımcısı olma formülünü eleştirerek,  “Anayasanın açık ihlalidir. Hukuk dışı ve abes çözüm arayışları boştur” demişti.

SELVİ YILLAR ÖNCE NE DEMİŞTİ?

Selvi’nin, 2019 yerel seçim sürecinde Ekrem İmamoğlu’nun karşısında İstanbul’a aday olarak gösterilen Binali Yıldırım’ın aynı zamanda Cumhurbaşkanı yardımcısı olabileceğini yazdığı yazısı tekrar gündeme geldi. 

Selvi’nin yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Bu arada yazının başına dönecek olursak, Binali Yıldırım’ın adaylığı konusunda, pazartesi ve salı günü önemli gelişmelere sahne oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısından sonra Meclis Başkanı Binali Yıldırım’ı ziyaret etti. Öğle yemeği yiyip 1 saat baş başa görüştüler. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Binali Yıldırım’ın kaygılarını gidermeye çalıştığı söyleniyor. Binali Bey’in sadece protokol konusunda değil, il başkanlığı, belediye meclis üyelerinin belirlenmesi ve ilçe belediye başkan adayları konusunda talepleri vardı. Protokol sorununu çözmek için Binali Bey’in seçimlerden sonra aynı zamanda başkan yardımcısı olarak atanacağı, il başkanlığı konusunun ise soğumaya bırakılacağı söyleniyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir