Barış Yarkadaş: İmamoğlu cumhurbaşkanlığı için üç kişilik grup kurdu

Son devirde CHP’li belediyelerdeki adapsız ihaleler ile ilgili dikkar çeken açıklamalarda bulunan CHP’li eski Milletvekili Barış Yarkadaş, TV100’de gündeme ait soruları yanıtladı.

Yarkadaş, İBB Lideri İmamoğlu’nun üç kişilik bir grubu olduğunu ve bu grubun adaylık için ağır bir biçimde çalışmalarını sürdürdüğünü öne sürdü.

“AKŞENER’İN DESTEKLEDİĞİNİ DÜŞÜNÜYOR”

“Ekrem İmamoğlu, Macron modeli üzerinde çalışıp ‘acaba ben de Macron üzere çıkış yapıp cumhurbaşkanı adayı olabilir miyim?’ arayışını sürdürüyor.” diyen Yarkadaş, “Bununla ilgili de 3 kişilik bir grubu var ve bu takım de çalışmalarına devam ediyor. Zira İmamoğlu, Meral Akşener’in kendisini desteklediğini düşünüyor ki Akşener geçen hafta geldi İmamoğlu ile görüştü ve Akşener bando ile karşılandı ki o imajlar kamuoyuna yansıdı.” tabirlerini kullandı.

“MEKİK DİPLOMASİSİ SÜRÜYOR”

İmamoğlu’nun metrobüs kazasının olduğu gün Ahmet Davutoğlu ile yemek yediğini anımsatan Yarkadaş, “Belli ki bir mekik diplomasisi o manada sürüyor. Bu bağlamda YETERLİ Parti’nin bugün prestijiyle Mansur Yavaş’ı çatı aday olarak çıkarmak istediği net. Ortak aday demiyorum bakın çatı aday, ismi bu. Ortak aday dediğinizde 6’lı masanın ortak adayı olacak. Lakin Kemal Beyefendi aday olmakta kararlı.” diye konuştu.

“MERAL HANIM FARKLI ADIMLAR ATIYOR”

Yarkadaş, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Şöyle değişik bir yere götürüyor ÂLÂ Parti tartışmayı; Mansur Yavaş’ı Kemal Bey’in adaylığını deklare etmesine karşın karşısına çıkarmaya hazırlıyorlar imajda de olsa.

Çünkü Meral Hanım son periyotlarda çok enteresan adımlar atıyor. Mesela bugün gitti CHP’nin ihraç isteği ile disipline sevk ettiği Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan ile görüştü.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.