Beşiktaş, Fenerbahçe ile Galatasaray’ın gerisinde kaldı

Siyah-beyazlılar, oyuncu satışından gelir elde etme konusunda rakiplerine yetişemedi.

Hürriyet’in haberine nazaran Beşiktaş Kulübü, 29 Ağustos 2019’da Garry Medel’i 1.5 milyon Euro bonservisle İtalyan kadrosu Bologna’ya satmasının akabinde giden oyunculardan bonservis kazanamadı.

RIDVAN YILMAZ’IN SATIŞI SEKTEYE UĞRADI

Bu yıl Rıdvan Yılmaz transferi ile bu şanssızlığı kırmaya çok yaklaşan siyah beyazlılar, Kostic’i satamayan Eintracht Frankfurt’un son anda caymasıyla yine emeline ulaşamadı.

Siyah beyazlılarda sportif yönetici Ceyhun Karı, evvelki gün yaptığı açıklamada, “Frankfurt tarafı net bir halde söyledi. Bir oyuncu satışı gerçekleştirmek istiyorlardı. Bitmek üzereydi. O bitmedi” sözlerini kullanırken Alman grubundaki kelam konusu oyuncunun Kostic olduğu öğrenildi. Sırp futbolcunun İtalyan kadrosu Inter’e gitmesi bekleniyordu. Lakin gelinen durumda grupta kalma ihtimali güçlendi. Bu durumun da Rıdvan’ın transferini etkilediği belirtildi.

EZELİ RAKİPLERİN GERİSİNDE

Öte yandan Beşiktaş, 2019-20 periyodundan sonra tam 59 kere oyuncularıyla yollarını ayırırken birtakım futbolcularla vedalaştı ya da kiralık gönderdi. Siyah-beyazlılar, buna rağmen kelam konusu isimlerinden hiçbirinden fayda sağlayamadı.

3 büyük kulüp içinde Fenerbahçe toplamda 38 milyon 860 bin Euro’luk transfer geliri ile zirveye çıktı. Galatasaray da transferde 19 milyon 390 milyon Euro’luk gelir elde etti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.