Bozdağ: Kimsenin Türk polisine ve askerine el kaldırmak haddi değildir

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, polis memuruna yumruk atan HDP’li vekil Saliha Aydemir’e ait, “Kimsenin Türk polisine ve askerine el kaldırmak haddi değildir” dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, özel bir televizyon kanalının canlı yayın konuğu oldu. Gündeme ait değerlendirmelerde bulunan Bozdağ, şu tabirleri kullandı;

*Türkiye’de yasama dokunulmazlığı, temelinde milletin temsilcisi olan milletvekillerinin her türlü dehşet, baskı, tehdit, kaygıdan uzak kalarak temsil ettiği Türk milletinin iradesini Ankara’da cesurca temsil etmek, onların taleplerini Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında hür ve gür bir biçimde tabir etmek için tanınmıştır.

*Yoksa bir milletvekilinin terör örgütlerinin önünde, ardında, içinde ortasında yer alarak devletin polisine, askerine, yargıcına, savcısına ve kamu misyonu yapanlarına saldırmak ve onlara şiddet uygulamak için tanınmış bir imkan değildir. Bu kalkan, vekillik görevini yapmak içindir. Onun dışındaki şeyler bu kalkandan istifade edemez.

“KİMSENİN TÜRK POLİSİNE VE ASKERİNE EL KALDIRMAK HADDİ DEĞİLDİR”

İstanbul’da gerçekleştirilen ve ortalarında HDP’li vekillerin de bulunduğu yasadışı hareket hakkında konuşan Bozdağ, şunları söyledi;

*Dün İstanbul’da yaşanan hadise üzerine de 70 kişi hakkında süreç yapıldığını ve bunlardan 25’iyle ilgili gözaltı karar verildiğini öğrendim. Ortalarında vekil olduğu için soruşturma, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülüyor. Gerekli süreçler yapılacak.

*Fezleke Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gönderildikten sonra da eminim TBMM Karma Komitesi ve Genel Şurası haddini ve kendini bilmez milletvekili kişi hakkında gerekli süreçleri yapacaktır. Kimsenin Türk polisine, Türk askerine el kaldırma hakkı da değildir, haddi de değildir.

*Maalesef bunlar terör örgütünden ve gerilerinde olan öteki destekçilerinden aldıkları güçle hadlerini de aşıyorlar ve kabahat da işliyorlar. Öteki aksiyonlara de sapıyorlar. Karşılarında Türk milletinin ortaya koyduğu irade ile şekillenen hukuku ve yargıyı bulacaklardır. Yaptıklarının hesabını Türk milleti ismine yargıya vereceklerdir.

*Kimsenin yaptığı kimsenin yanına kar kalmayacaktır. Milletvekilliği sıfatını taşıyan birisinin yapacağı bir hareket değildir. Bu, lakin terörist olan birinin yapacağı bir aksiyondur. Bu hainliğin, alçaklığın, haddini ve kendini bilmezlerin farklı bir tabiridir. İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.