Bursaspor Sportif Yöneticisi İsmail Ertekin: ‘Bursaspor’un 10 milyon TL kaybı var’

Bursaspor Sportif Direktörü İsmail Ertekin, giden oyunculardan yakındı. Kimileri ile ilgili dava sürecinin devam ettiğini belirten Ertekin, “Avukatlarımız dava süreçleri ile ilgileniyor. Yapılan mutabakatların da kıymeti var. Geçmişi daima suçluyoruz lakin ben iki genç futbolcumuzdaki unsurları görünce hayret ettim. O denli garip unsurlar var ki inanamıyorum. ‘İki maç üst üste oynayamazsa sözleşme feshedilir’ unsurları var. Bu mutabakatları kim yaptıysa kulübü dinamitlemişler. Bursaspor’un en az 10 milyon TLnin üzerinde kaybı var. Hem maddi hem manevi kayıplarımız var. 10 yıl emek verilen çocuklar 1 TL vermeden gidiyorlar. Bizim için üzücü bir durum. Bizler burada olduğumuz sürece bunları başımıza gelmemesi için efor sarf edeceğiz” diye konuştu.

“O PERİYOT YETİŞEN FUTBOLCULAR 23 MİLYON EURO’YA SATILMIŞ”

Bursaspor Sportif Yöneticisi İsmail Ertekin, Hakan Cenkçiler’in yerine Faruk Korkmaz’ı altyapıya getirilmesi ile alakalı olarak dikkat çeken açıklamalar yaptı. Ertekin, mevzuyla ilgili olarak şu sözleri kullandı:

“Herkesin bir dönemi var Faruk Korkmaz 2007-2013’te çalışmıştı. O periyotta yetişen oyuncuları daha sonra sattığımızda 23 milyon Euro’ya satılmış. Demek ki geçmişte başarılı bir altyapımız varmış. Sonrasında da baktığımızda Euro ile sattığımız oyuncu yok. Hele ki son 2-3 yılda Sonrasında üstte da aşağıda da başarısızlık var. Altyapıda vazife yapan herkese teşekkür ediyorum lakin bazen başarılı olunur, bazen olunmaz. Şu anda taksit ettiğimiz durum bu. Bu proje benim projem ve ardında duruyorum.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.