Canan Kaftancıoğlu’ndan Fahrettin Koca’ya: ‘Sizin Hiçbir Şey Becereceğiniz Yok!’

Kahramanmaraş merkezli yıkıcı iki depremden en fazla etkilenen illerin başında gelen Hatay’da temiz su sorununa yönelik çağrılar devam ediyor. Su sorununa ilişkin konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ‘Hatay’da şebeke suyunun bu dönemde içme suyu olarak kullanılmamasını telkin ediyoruz’ demişti. Koca’nın bu sözlerine tepki gösteren CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, ‘Telkini boşver ne kullanacaklar onu söyle! Günlerdir sesimiz kısıldı Hatay’da su yok diye bağırmaktan! Off allahtan dayanışma var ve 1 ay olmuş sizin hiçbir şey becereceğiniz yok!’ dedi. 

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ağır yıkım yarattığı 11 ilden biri olan Hatay’da temiz su sorunu devam ediyor.

Halkın sosyal medyadan yaptıkları temiz su çağrıları sürerken, yaşananlara ilişkin konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Hatay’da şebeke suyunun bu dönemde içme suyu olarak kullanılmamasını telkin ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Koca’nın bu açıklamasına CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’ndan tepki geldi. Kaftancıoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti: “Telkini boşver ne kullanacaklar onu söyle! Günlerdir sesimiz kısıldı Hatay’da su yok diye bağırmaktan! Off allahtan dayanışma var ve 1 ay olmuş sizin hiçbir şey becereceğiniz yok!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir