Cumhurbaşkanı Erdoğan Togg’u test etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gebze Bilişim Vadisi’nde düzenlenen, ‘Teknoloji ve Endüstrinin Merkezi Kocaeli’ye Bedel Katanlar Ödül Töreni’ne katıldı.

Törenin akabinde Erdoğan, Türkiye’nin yerli arabası Togg’un direksiyonuna geçti.

Bilişim Vadisi’nde aracı kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Togg CEO’su Gürcan Karakaş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Lideri Rifat Hisarcıklıoğlu eşlik etti.

Erdoğan’dan Togg paylaşımı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplumsal medyada Togg’un direksiyonuna geçtiği imgeleri paylaşarak, “Cennet vatanımızın yollarında… Yerli ve millî” sözlerini kullandı.

“2023’ün birinci çeyreğinde Togg’u vatanımızın yollarında görmeye başlayacağız”

Erdoğan’ın Kocaeli’deki programda Togg ile yaptığı açıklamalar şu halde:

“Türkiye’nin arabasının de belirlediğimiz takvime nazaran uygun formda adım adım hayata geçiriyoruz. İnşallah, 29 Ekim 2022’de Togg’un Gemlik fabrikasının resmi açılışını ve birinci seri üretim aracının banttan inme merasiminin gerçekleştireceğiz. 2023’ün birinci çeyreğinde Togg’u vatanımızın yollarında görmeye başlayacağız.

‘Yapamazsınız, üretemezsiniz, üretseniz bile satamazsınız’ diyenlere inat, Türkiye’nin arabasını milletimizin ve dünyanın hizmetine sunacağız. Ülkemizi savunma endüstrisinde nasıl parmakla gösterilen düzeye getirdiysek, inşallah elektrikli arabada de emsal başarıyı kesinlikle yakalayacağız.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.