Erdoğan, Hüseyin Gazi Cemevi’nde muharrem iftarına katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, itirazlara karşın muharrem ayı iftarına katıldı.

Erdoğan, AK Parti Merkez Karar ve İdare Şurası (MKYK) toplantısının akabinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile birlikte Hüseyin Gazi Cemevi’ni ziyaret etti. Akabinde cemevindeki muharrem iftarına katıldı.

‘KİŞİSEL İNİSİYATİFLE ORGANİZE EDİLDİ, DAYATMACI ZİYARET KABUL EDİLEMEZ’

Ziyaret öncesi Hüseyin Gazi Derneği İdare Heyeti bir açıklama yaparak programdan haberlerinin olmadığını duyurdu. Açıklamada şu tabirler yer aldı: “Bu ziyaret programı Hüseyin Gazi Vakıf Lideri Mehmet Ali Ayyıldız’ın şahsî inisiyatifi ile organize edilmiştir. Ziyaret sürecinden ne Vakıf Kurucular Heyeti’nin ne dernek İdare Konseyi’nin ne de Mütevelli Heyeti Lideri ve Dernek Liderimiz Melih Hız’ın bilgisi bulunmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamı her yeri ziyaret edebilir. Lakin bu ziyaretin dayatma biçiminde olmaması beklenir. Dayatma ziyaret sırasında ismi alınan 4 Vakıf yöneticisi dışında kimsenin ziyarette bulunamayacağını da içeriyor. Dergâhımıza ziyarete gelenlerin dergâh adabına uyarak, dinlemeye, anlamaya, bir olmaya gelmesini beklerdik. Bu formda oldu bitti ile gerçekleştirilen dayatmacı bir ziyaret kabul edilemez.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.