Fenerbahçe’de istifa! Ömer Temelli kimdir? Ömer Temelli neden istifa etti?

Şampiyonlar Ligi ön eleme çeşidinde Dinamo Kiev’e elenen Fenerbahçe’de flaş bir gelişme yaşandı. Sarı-lacivertli idarede bir müddettir toplantılara katılmayan Ömer Temelli istifa kararı aldı. Bu ani gelişme üzerine futbolseverler, Ömer Temelli’nin kim olduğunu merak etmeye başladı. İşte Ömer Temelli kimdir, neden istifa etti?

ÖMER TEMELLİ KİMDİR?

Ömer Temelli, 02 Eylül 1963 yılında İstanbul‘da doğmuştur. Memleketi Trabzon Sürmene‘dir.

Bursa Uludağ Üniversitesi İktisat bölümü mezunudur. Ömer Temelli, Mart 2006’dan sonra iki sefer yedek ve sonrasında da asil üye olarak Aziz Yıldırım başkanlığındaki idare şurasında vazife yaptı.

Temelli, farklı devirlerde stat, tesisler, Fenerbahçe Ülker Erkek Basketbol grubu, Fenerbahçe Kolej, Taraftar kart, Fenercell ve Futbol Altyapı’dan sorumlu Asbaşkanlık misyonlarını yürüttü.

Ömer Temelli, Aziz Yıldırım’ın kuzeni ile evlidir. Üniversite mezunu olan Temelli evli ve 2 çocuk babasıdır.

ÖMER TEMELLİ NEDEN İSTİFA ETTİ?

Sarı-lacivertli grupta dönem öncesi yaşanan bu istifaya, Ali Koç ile Ömer Temelli ortasındaki fikir ayrılıklarının neden olduğu öne sürüldü. Böylelikle Ömer Temelli, Fenerbahçe Kulübü’ndeki tüm vazifelerinden istifa etti.

Fenerbahçe Kulübü‘nden yapılan açıklamada şu sözler kullanıldı:

Kulübümüzün İdare Şurası Üyesi Sn. Ömer Temelli, kulüp idare heyeti üyeliği ile birlikte bağlı şirketlerindeki tüm vazifelerinden istifa etmiştir. Sayın Ömer Temelli’ye kulübümüz ismine gösterdiği emek ve katkıları için teşekkür ederiz.”

Ömer Temelli, Ali Koç periyodunda Semih Özsoy, Metin Şen, Alper Pirşen ve TFF İdare Kurulu‘na geçen Nüket Küçükel Ezberci‘nin akabinde istifa eden beşinci isim oldu.

ÖMER TEMELLİ KİMİNLE EVLİ?

Ömer Temelli, Aziz Yıldırım’ın kuzeni  Zeynep Temelli ile evlidir. Üniversite mezunu olan Temelli evli ve 2 çocuk babasıdır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.