Hastanede tedavi gören Tuğba Işık bebek, koronavirüsten öldü

Mersin’de oturan Fatma ve Mehmet Yasin Sarı çiftinin 7 çocuklarından 9 aylık Tuğba Işık Sarı, bir mühlet evvel kalp rahatsızlığı nedeniyle Ankara Kent Hastanesi’nde tedaviye alındı. Tuğba Parıltı bebek, tedavi görürken koronavirüse yakalandı. Sarı, dün akşam saatlerinde hastanede hayatını kaybetti.

ACILI BABA KONUŞTU: KIZIMA DOYAMADIM

Mehmet Yasin Sarı, kızının hastanede tedavi altındayken 1 hafta evvel koronavirüse yakalandığını belirtti. Sarı, kızının yaklaşık 5 aydır hastanede tedavisinin sürdüğünü belirterek, şöyle konuştu:

“Kalbinde delik vardı. Ameliyat edildi. Sonrasında koronavirüse yakalandı. Koronavirüse yakalandığında hastaneden bilgi alamadık. 6 gün içerisinde kızım entübe edilmiş ve bilgimiz yok. Akşam 23.00 sıralarında hastaneye geldim. Hekimlere daha evvel söylemiştim ‘Mersin’de oturuyorum’ diye. Bana ‘siz gidin Mersin’e, biz size bilgi vereceğiz’ dediler. Bu süreç içerisinde günde 20-30 kere aradım. Kızım entübe edilmiş, bize bilgi verilmedi. Kalbi durmuş öğle, bize bilgi verilmedi. Ben de akşam kendi imkanlarımla Mersin’den Ankara’ya kızımı görmeye geldim. Akşam geldiğimde bana ‘maalesef kızınızı kaybettik’ dediler. 3 gün evvel entübe edilmiş. Kızıma doyamadım. Kızımı görmeye geldim ve kızım vefat etmişti.”

Anne Fatma Sarı ise kızının öldüğünü hastaneye bilgi almaya geldiklerinde öğrendiklerini belirterek, “Biz kızımızı görmeye geldiğimizde öldüğünü öğrendik. Kızımı son bir kere göremedim” diye konuştu. 

KAYNAK: DHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.