İlaçlara Başvurmadan Da Tansiyonu Düşük Tutmak Ve Hipertansiyonla Savaşmak İçin İşte Her Gün Yapmamız Gerekenler

Türkiye’ de neredeyse 15 milyon kişi, yani her 3 şahıstan biri yüksek tansiyon belirtileri taşır. Yüksek tansiyon birçok insan için ortak bir meseledir. Ve bilhassa menopozdan sonra bayanları kayıtsızca tesirler. Bilim uzmanlarının açıkladığı üzere, kimilerinin düşündürdüğü üzere bu bir hastalık değildir. Bu bir risk faktörüdür, yani başka kardiyovasküler hastalıkların mümkünlüğünü artırabilecek özel bir durumdur. Bu nedenle önlenmesi ve denetim altına alınması temeldir. İlaçlara başvurmadan kan basıncını düşük tutmak ve hipertansiyonla savaşmak için ne yapılabilir?

BİZE EKSTRA YARDIMCI OLACAK BU YİYECEKLERİ TERCİH ETMELİYİZ

Çoklukla, yaşlandıkça, azamî kan basıncında bir artış olan sistolik arteriyel hipertansiyona sahip olmak daha kolaydır. Paradoksal olarak, uzmanların açıkladığı üzere, esansiyel arteriyel hipertansiyonun tanımlanabilecek yahut tedavi edilebilecek kesin bir nedeni yoktur. Yüksek kıymetler, basıncı düzenleyen karmaşık sistemlerin değişmesinin sonucudur. Bazen meyan kökü, burun spreyleri, doğum denetim hapı üzere berbata kullandığımız birtakım hususları ortadan kaldırmak kafidir.

ŞEKER HASTASI OLAN ŞAHISLAR DE YÜKSEK TANSİYON OLABİLİR

Bununla birlikte, bizi baskıda bir artışa yatkın hale getiren faktörler var. Aşinalık, bazen kaçamadığımız bir şeydir. Yaşın yanı sıra, belirtildiği üzere, etkileyen faktörler ortasındadır. Fazla kilolu olmak yardımcı olmuyor ve sigara da o denli. Şeker hastalığı olan bireylerde de yüksek tansiyon olabilir. Gerilim , hipertansiyonu kolaylaştıran olumsuz faktörlerden bir başkasıdır ve çok alkol tüketimi de kaçınmamız gereken bir şeydir. Çok fazla sodyum açısından güçlü besinleri tercih eden bir diyet arteriyel hipertansiyona yol açabilir.

İLAÇLARA BAŞVURMADAN DA TANSİYONU DÜŞÜK TUTMAK VE HİPERTANSİYONLA SAVAŞMAK İÇİN İŞTE HER GÜN YAPMAMIZ GEREKENLER

Hipertansiyon’da yayınlanan ve olağan kan basıncına sahip Çinli yetişkinler üzerinde yapılan son araştırmalar, yüksek kan basıncı ile tüketilen protein ortasındaki alakayı vurguladı. Pekala ne ortaya çıktı? Hem hayvansal hem de bitkisel protein tüketenlerin, yalnızca hayvansal protein tüketenlere nazaran %66 daha düşük yüksek tansiyon riskine sahip olduğu görüldü. Uygulamada, ortadan kaldırılmamalı, değiştirilerek sonlandırılmalıdır. Baklagiller günlük olarak tüketilmeli, geri kalanı sakinleştirilmelidir. Bununla birlikte, yemeğin ötesinde, onu düşürmeye çalışmamıza yardımcı olabilecek birtakım davranışlarda bulunabiliriz.

30 dakika tempolu yürümek, kalbimizin oksijeni daha yararlı bir biçimde kullanmasına yardımcı olur. Derin nefes almak da renini kısmen denetim etmeye yardımcı olur. Belirtildiği üzere, az sodyum ve daha fazla potasyum. Meyve bu bahiste bize yardımcı olur lakin taze olması ve inançlı prosedürlerle anlaşılabilmesi gerekir . Ve şayet kahveyi seviyorsak, kafeinsiz kahveye geçmek daha düzgün olur. Dinlenmek, gerilimi yenmek, tahminen de klasik müzik dinlemek çok değerli. Ve mümkünse, basınç artışını etkileyebilecek bir hormon olan aldosteron düzeylerini sınırlamak için horlamadan kaçınmalıyız.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.