iPhone 14 modellerinin hepsi 6GB RAM ile gelse de, bu RAM’lerin tamamı aynı olmayacak

Şu ana kadar, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max dahil olmak üzere her iPhone 14 modelinin 6GB RAM’e sahip olabileceğini birkaç kez duymuştuk. En yeni sızıntı da bu yönde işaret veriyor ancak bu sızıntıya göre bu RAM’lerin hepsi aynı olmayacak.

DigiTimes’ın bildirdiğine göre, iPhone 14 ve iPhone 14 Max 6GM LPDDR4X RAM’e sahip olacakken, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max ise 6GB LPDDR5 RAM’e sahip olacak. Yani, tüm modeller bir önceki sürümlerine göre bir güncelleme almış olacak. 6GB RAM daha önce iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’ta görülmüştü ancak kullanılan model LPDDR4X RAM’di.

LPDDR5 RAM daha hızlı ve daha iyi bir enerji verimine sahip, bu yüzden bir önceki sürümleri ile aynı miktarda RAM’e sahip olsalar bile Pro modellerinde hem performans hem de pil ömrü anlamında iyileşmeler görülebilir.

Başka bir deyişle, 4 iPhone 14 modeli de aynı miktarda RAM’e sahip olsa da iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinden daha iyi performans bekleyebilirsiniz. Ayrıca söylentilere göre Pro modellerinde yeni bir A16 Bionic çip seti modeli kullanılacağı için, A15 Bionic kullanacak iPhone 14 ve iPhone 14 Max modellerine göre Pro modelleri çok daha iyi bir deneyim sunabilir…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.