Kağıthane’de tehdit ettikleri ailenin üyesini kaçırmaya çalıştılar

İstanbul Kağıthane’de sinema sahnesini aratmayan bir olay yaşandı.

Sabah saatlerinde konutundan çıkan M.J. isimli genç, babasının işyerinin olduğu sokağa geldi.

Burada bir müddet yürüyen genci ardında takip eden bir şahıs, yüzüne biber gazı sıkarak etkisiz hale getirmeye çalıştı.

Araca bindirmeye çalıştılar

Direnmesi üzerine araçla gelen iki şahıstan biri de aşağıya inerek genci yere düşürdü. Bir mühlet sürükledikleri genci kucaklayan iki şahıs, geldikleri araca bindirmeye çalıştı.

Vatandaşlar sayesinde kurtuldu

O esnada sesleri duyan etraftaki esnaf ve vatandaşlar, şahıslara müdahale etti. Son anda araçtan düşerek kurtulan genç akabinde ayağa kalkarak aracı bir mühlet kovaladı.

“Biber gazı sıkıp otomobile bindirdiler”

Mahalle sakinlerinden Kaan Çelik, “Bir kaç gündür buradan lüks araç geçiyormuş. Para al ver muhabbeti olmuş. Borçları varmış. Aileden birini kaçırmaya kalktılar. Çocuğun ağzına biber gazı sıktılar. Sonra otomobile bindirdiler. Çocuk kendini bir anda dışarıya attı. Ondan sonra aramışlar ve ‘bize 30 bin lira para getirin yoksa bir daha kaçırırız’ demişler” dedi.

Genç, hastaneye kaldırıldı

Ailenin tehdit edildiği ortaya çıktı

Genç tedavisinin akabinde emniyete giderek şikayetçi oldu. Olayın sonrasında çalışma başlatan polis takımları, gencin babası A.J. ve ağabeyi F.J.’nin tehdit edildiğini belirledi.

Şüpheliler her yerde aranıyor

Görgü şahitlerinin sözlerine başvurarak güvenlik kamera imajlarını inceleyen polis, plakasını ve kimliklerini tespit ettikleri şahısları yakalamak için çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.