Müze Gazhane’de manalı stant: ‘Fark Yok, Sevgi Var’

Özel ihtiyaç gerektiren otizmli bireylerin sanat, medya ve iş dünyasından Haluk Levent, Ahmet Güneştekin, Fox TV sunucusu Merve Yıldırım üzere isimleri çektikleri fotoğraflar bugün de görülebilecek. Gençler bu proje için iki ay boyunca fotoğraf eğitimi almışlar.

Proje direktörü Ahmet Yılmaz maksatlarını, “Özel çocukların bâtın yeteneklerinin eğitimle her geçen gün ortaya çıktığını, içinde gizledikleri muvaffakiyetleri ortaya çıkartan özel çocuklara bu proje ile yarar sağlayarak gelişimlerine katkıda bulunmak” olarak açıklıyor. Todev Vakfı Lideri Dilek Gökçe ise “Vakfımız Türkiye’nin birinci kurulmuş otizm vakfı… Bizlerin hisleri ağır, hayatlarımız sıkıntı ve evlatlarımız için yeni bir bakım modeline gereksinimimiz var. Projemiz hazır hayata geçirmek için binamızı yapacağımız yer arayışlarımız devam ediyor” diye konuştu.

Stantta çektiği fotoğrafla yer alan isimlerden Mesut Uygun hislerini gazetemize anlattı. 19 yaşındaki Mesut, bu yıl üniversiteye hazırlanıyor. “Arada fotoğraflar çiziyorum. Animasyon okumak istiyorum” diyen Mesut’un mizah anlayışı ve çalışmalarının yer aldığı, babası Dr. Arif Sami Uygun’la birlikte kaleme aldığı bir de kitapçığı bulunuyor. Kitapçıkta Mesut’un çizdiği fotoğraflar, karikatürler ve fotoğrafları yer alıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.