Projede vatandaşın ne kadar ödeyeceği tartışması sürüyor: Toplumsal konutta Esenler modeli

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu toplumsal konut projesine müracaatlar 4 milyonu aştı. Konutların hangi modelle inşa edileceğinin detayları da aşikâr olmaya başladı. Yenişafak’ın tezine nazaran toplumsal konutlarda, TOKİ’nin Esenler’de yaptığı proje model alınacak.

TOKİ’nin Esenler’de imalini tamamladığı projede binalar 5 katlı, daireler ise 2+1 ve 3+1’lerden oluşuyor. Binaların altında ise kapalı otopark var.

3+1 daireler, 110 ile 125 metrekare ortasında değişiyor. Her dairede balkon, banyo, ebeveyn banyosu, alaturka ve alafranga tuvalet bulunuyor. 110 metrekare dairenin 5 metrekare balkonu, 10’ar metrekare iki yatak odası, 23 metrekare salonu ve 16 metrekare ebeveyn odası bulunuyor. Mutfak ise 12 metrekare.

Sosyal konut projesinde 2+1 daireler 80 ile 100 metrekare ortasında yükselecek. 80 metrekare olanlarda Amerikan mutfak, 100 metrekare olanlarda ise 12 metrekare mutfak olacak. 100 metrekarelik dairede 23 metrekare salon, 6 metrekare balkon, 11 metrekare çocuk odası, 12 metrekare ebeveyn odası var.

Tamamlanan TOKİ Esenler Kentsel Dönüşüm Projesi’nde dairesi olan Volkan Çolak, “Pandemi olduğu için 1 yıl geç teslim aldık. Esenler Oruç Reis’ten buraya taşındık. Zira binamız çok eskiydi” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.