Tuvalette Ölenden Suikasta Kurban Gidene! Kraliyet Üyelerinin Tüylerinizi Diken Diken Edecek Ölümleri

Tarih boyunca birçok kraliyet üyesinin hayatları kadar ölümleri de konuşulmuştur. Aşırı yemekten sıradan bir günde  suikasta uğrayana ölümlerinin altında büyük soru işaretleri bırakan birçok hükümdar bulunmakta. İngiltere Kralı I. Henry’den II. George’a kadar birçok esrarengiz ölümü derlediğimiz içeriğimize buyurun?

1. İngiltere kralı, I. Henry

1135’te bir tür yılan balığı olan bafoyu aşırı yedikten sonra hastalandı ve birkaç gün sonra öldü. Bazıları onun zehirlenmiş olabileceği konusunda spekülasyon yapsa da gıda zehirlenmesinden ölmüş olması da mümkündür.

2. İngiltere kralı, II. Edward

İngiltere kralı ikinci Edward,1327’de tahttan indirildi ve daha sonra gizemli koşullar altında öldü. Kesin ölüm nedeninin anal boşluğuna sokulan kızgın bir maşa olduğu tahmin ediliyor. Yine de II. Edward’ın ölüm nedeni tarihçiler arasında hala bir tartışma konusu.

3. İspanya Kralı, II. Charles

İspanya Kralı II. Charles, Habsburg hanedanının sonuncusuydu. Uzun süreli hastalıktarından sonra 1700 yılında henüz otuz dokuz yaşındayken öldü. Bazı tarihçiler onun zehirlenmiş olabileceğini düşünmekte. Bunun sebebi ise ölümü ardından yapılan otopsi raporundaki kan dondurucu detaylar. Otopsi raporunda tam olarak şu cümleler geçmekteydi: ‘Kalbi karabiber büyüklüğünde; ciğerleri paslanmış; bağırsakları çürümüş ve kangrenli; simsiyah tek bir testisi vardı ve başı su doluydu.’ Ölüm sebebinin ailesinde sıkça görülen ensest ilişkilerden doğan hastalıklardan dolayı olduğu da ihtimaller arasında.

4. Büyük Britanya Kralı, II. George

Büyük Britanya Kralı II. George, 1760 yılında tuvaletteyken aortasının yırtılması sonucu öldü. İddialara göre, kral karın ağrısı çekiyordu ve tuvaleti kullanırken yere yığıldıktan sonra hayatını kaybetti.

5. Fransa kralı, XIV. Louis

Takma adı ‘Güneş Kralı’ olan Fransa kralı XIV.Louis, çıktığı avdan yaralı bir şekilde döndü. Kralın doktorları, yarasına at gübresinden yapılmış bir lapa uygulayarak enfeksiyonu tedavi etmeye çalışsa da başarılı olamadı.

6. İngiltere kralı, II. James

İngiltere kralı II. James, Roma Katolik geleneğindeki son hükümdardı. 1701’de merdivenlerden düşüp beyin kanaması geçirdikten kısa bir süre sonra öldü. Bazı tarihçiler, itilmiş olabileceğini veya düşerken kalp krizi geçirmiş olabileceğini düşünüyor. II. James’in ölüm nedeni tarihçiler arasında hâlâ bir tartışma konusu.

7. Fransa kralı, IV. Henry

Fransa Kralı IV. Henry, Katolik bir fanatik tarafından yeterince dindar görülmediği için suikasta kurban gitti.

8. İngiltere kralı, VIII. Henry

Kral Henry, obezite ve bir dizi başka sağlık sorunundan muzdarip olduktan sonra 1547’de öldü. Bir grup tarihçi, onun frengiden dolayı öldüğünü düşünse de diğer bir grup kralın ölümünü obeziteye bağlamakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir