Yeni Ebeveynlerin Beşik Seçerken Dikkat Etmesi Gereken En Önemli Konular

Ebeveynlerin en tatlı telaşlarından biri de beşik seçmek. Hem bebeğiniz hem de sizin için en rahat beşik modellerini derledik. Bebeğinizin rahatı için en kullanışlı beşikleri merak ediyorsanız içeriğe buyurun!

‘Bu içerik marka iş birliği içeriyor olabilir.’  

Önerdiğimiz için seveceğimizi umuyoruz! Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Onedio sayfadaki bağlantılardan gelebilir. Satın alınan ürünlerde satıcılardan elde edilen sorunlardan Onedio sorumlu değildir.’

Ebeveynlerin bebekleri olduktan sonra tek istedikleri bebeklerinin sağlıklı büyümesi. Bu yüzden anne babalar daha bebek doğduğu andan itibaren sürekli her şeyin en iyisini bebeklerine almak istiyorlar.

Bebeğinizin sağlıklı büyümesinin yolu sağlıklı bir uykudan geçiyor. Sağlıklı uyumasını sağlamak için de kaliteli bir beşik şart.

Bebeğinizin sağlıklı büyümesi için beşik seçiminin çok önemli olduğunu söylemiştik. Beşik seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var.

Bebeğiniz için seçeceğiniz beşiğin öncelikle güvenli olması çok önemli. Onun güvenliğini sağlayacak beşiği seçmelisiniz. Güvenliğin yanında beşiğin rahat olması da önemli.

Bebeğinizin beşiğinin kalitesi de çok önemli. Beşik üretilirken kullanılan malzemeleri öğrenerek ona göre karar vermelisiniz.

Özellikle kimyasal maddeler içeren malzemelerden üretilen beşikleri tercih etmemelisiniz.

Beşik seçerken bebeğinizin rahatı da önemli. Bu yüzden seçtiğiniz beşiğin uyku yüzeyinin kaliteli ve nefes alabilir olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Bebek beşiğinin kalitesi kadar beşiği koyduğunuz yere de dikkat etmelisiniz. Duvar kenarına koyacağınız beşiği duvara mutlaka sıfırlamalısınız.

Bebeğiniz için seçtiğiniz beşiğin kenarlarının fileli olması daha iyi. Bebeğiniz ani bir hareket yaptığında fileli kenarlar sayesinde zarar görmez.

Ahşap beşikler daha sağlıklı. Ama bu beşiklerde de boşlukların çok iyi ayarlanması gerek.

Seçtiğiniz beşiğin taşınabilir olması size kolaylık sağlar. Böyle bir beşik aldığınızda bir odadan diğerine taşırken çok rahat edersiniz.

Bebeğiniz için beşik seçerken evinizi göz önünde tutmalısınız. Eviniz çok küçükse evinize göre çok büyük bir beşik seçmemelisiniz.

Bebeğinizin beşiği kadar şiltesi de çok önemli. Bebeğinizin rahat edeceği bir şilte almanız gerekiyor.

Beşik alırken şiltesi yanında verilebilir. Ama verilen bu şilteyi de kontrol etmelisiniz. Bebek için alacağınız şiltenin 2.54 cm’den daha kalın olmaması gerekiyor.

Beşik seçerken çok fazla çeşit var. Bu çeşitlerin içinde kaybolduysanız sizin için bu çeşitleri toparladık.?

En beğenilen beşik modelleri şöyle;

  • Anne Yanı Beşikler

  • Park Beşikler

  • Bağımsız Beşikler

  • Sepet Beşikler

  • Hamak Beşikler

Anne yanı beşikler özellikle ilk aylarda çok tercih edilen modellerden.

Bebeğinize ayrı yer verirken sizin yanınızda olmasını sağlayan anne yanı beşiklerin bir tarafı açık oluyor ve sizin yatağınıza birleştirilebiliyor. 

Anne yanı beşik modellerini burada bulabilirsiniz.?

1. Anne Yanı Sallanır Yataklı Beşik

Anne yanı bu beşik beyaz rengiyle çok şık. İçinde sünger yatağıyla gelen bu beşik şık olduğu kadar kullanışlı. Birinci sınıf kalite malzemeden üretilen bu ürünle bebeğiniz de siz de rahat edeceksiniz.

Bu ürüne ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

2. Mamma Shiba Anne Yanı Beşik

Hem anne yanı hem park beşik olarak kullanılabilen bu ürünün boyunu istediğiniz gibi ayarlamanız mümkün. Fermuarlı yapısıyla kolayca açıp kapatabileceğiniz bu beşiğin taşımanızı kolaylaştıran tekerlekleri de var.

Bu ürün için tıklayabilirsiniz.

3. Bagi Auto Side Sleep Anne Yanı Beşik

Ebeveynlerin bebekleriyle yan yana uyumasını sağlayan bu beşiğin çıkarılabilir yan paneli ve ayarlanabilir yükseklik ayarı var. Bebeğiniz doğduğundan itibaren kullanabileceğiniz bu beşik şarkı çalma özelliği var.

Bu ürünü satın almak için tıklayın.

4. Wellgro Ahşap Anne Yanı Beşik

3 kademeli yükseklik ayarı yapılabilen bu beşik fermuarlı yan tarafı sayesinde anne yanı beşik olarak kullanılabiliyor. Tekerlekli yapısı ile kolayca taşınabilen bu beşik 2 oyuncak ve süngeriyle birlikte geliyor.

Bu ürün için tıklayabilirsiniz.

Hem beşik hem oyun amaçlı kullanılan park beşikler çok kullanışlı.

Bebeklerin ilk aylarında çok tercih edilen park beşikler bebekler büyüdükçe oyun alanı olarak kullanılabiliyor. Park beşikleri seçerken dikkat etmeniz gereken bebeğinizin kilosuna göre tercih yapmak.

Park beşik modellerini burada bulabilirsiniz.?

1. KANZ Siesta Park Yatak

Metal gövdeye sahip bu park yatakta bebeğinizin bez ve diğer eşyaları için bölme ve eşya saklama cebi var. 2 adet frenli tekerleği bulunan bu park yatağı taşımak da çok kolay. Sağlam metal gövdesi bulunan bu park yatağın ara katta 15 kg, alt değiştirmede 10 kg ve oyun parkı kullanımında 15 kg taşıma kapasitesi var.

Bu ürüne ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

2. Kinderkraft SOFI Park Yatak ve Çocuk Seyahat Yatağı

5 saniyede açılıp kapanabilen bu park yatak katladığınızda minicik oluyor. Özel çantası sayesinde seyahatlerde de yanınızda olacak bu park yatağı ister sabit ister beşik olarak kullanmanız mümkün. Modern bir tasarıma sahip bu ürünün ev yatağı, seyahat yatağı, oyun parkı ve beşik olarak 4 işlevi var.

Bu ürün için tıklayın.

3. Maxi-Cosi Iris Çift Katlı Anne Yanı Park Yatak

Doğumdan itibaren 3 yaşına kadar kullanılabilen bu park yatak aynı zamanda anne yanı beşik olarak da kullanılabiliyor. İki katlı bu beşik park yatak olarak da ideal. Kompakt şekilde katlanarak kolayca yanınızda taşıyabileceğiniz bu park yatağı kaçırmayın.

Bu ürünü incelemek için tıklayın.

4. Pierre Cardin Utopia Park Yatak

Doğumdan itibaren kullanabileceğiniz bu park yatağın metal gövdesi var. Titreşimli müzik özelliği olan bu park yatağın kolayca çıkartılıp takılabilen ara katı var. Alt değiştirme ünitesi ve eşya saklama bölmesi bulunan bu ürünün 2 adet frenli tekeri bulunuyor.

Bu ürün için tıklayabilirsiniz.

Bir başka beşik çeşidi de bağımsız beşikler.

Bağımsız beşikler büyük ve geniş odalar için ideal. Bu beşikleri de anne yanı beşik olarak kullanmak mümkün.

Bağımsız beşik modellerini burada bulabilirsiniz.?

1. Lisa Büyüyen Beşik

Hem bebekler hem ebeveynler için ideal ürünlerden olan bu beşik bebeğiniz için güvenli de bir ürün. Bebeğinize hazırladığınız odaya uygun bu ürün büyüyebilme özelliğiyle çok kullanışlı.

Bu ürüne ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

2. Beste Döşemeli Bebek Beşiği

60×120 boyutlarındaki bu beşiğin 2 çekmecesi var. Beşiğin yanındaki korkuluklar bebeğiniz için çok güvenli. Sallanabilme özelliği de bulunan bu beşik ile bebeğinizi kolayca uyutabilirsiniz.

Bu ürün için tıklayın.

3. Mamma Smarty Plus Yeni Nesil Montessori Beşik

Montessori tasarımlı bu beşik şık ve çok kullanışlı. Sallanabilir özelliği bulunan bu ürün %100 kayın ağacından üretilmiş. Doğal ve hiçbir kimyasal içermeyen bu beşik bebekleriniz için ideal.

Bu ürün için tıklayabilirsiniz.

Bebeklerin ilk ayları için ideal olan sepet beşikler çok yer kaplamamasıyla tercih sebebi.

Sepet beşikler adını sepet şeklinden alıyor. Küçük ve az yer kaplayan bu beşikler kolayca taşınabiliyor. İstediğiniz her yere taşıyabileceğiniz bu beşiklerle bebekleriniz hep gözünüzün önünde olacak.

Sepet beşik modellerini burada bulabilirsiniz.?

1. Mamma Akita Doğal Organik Ahşap Sepet Beşik

Sallanabilir özelliğe sahip bu sepet beşik kayın papel ve kayın keresteden üretilmiş. Ürünün boyasında da kimyasal bir madde bulunmuyor. Bebeğiniz 18 aylık olana kadar bu sepet beşiği kullanmanız mümkün.

Bu ürün için tıklayın.

2. Baby Plus Naturel Sepet Beşik

Bebekler için kullanışlı bu sepet beşik günlük kullanıma uygun. 0-12 ay arasındaki bebekler için kullanılabilen bu beşik sayesinde bebeğiniz her an yanınızda olabilecek. Tekerlekleri ile kolayca her yere taşıyabileceğiniz bu sepet beşik kaçmaz. 

Bu ürüne ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Son beşik çeşidi ise hamak beşikler. Hamak beşikler bebeklerin keyfili uyuması için kaçmaz ürünlerden.

Hamak beşikler sayesinde bebekler keyifli ve sağlıklı bir uyku çekebiliyor. Sallanma özelliği de bulunan bu beşiklerde bebekler cenin pozisyonunda yatabiliyor. 

Hamak beşik modellerini burada bulabilirsiniz.?

1. Holmen Fethiye Cibinlikli Ahşap Hamak Beşik

Kayın ağacından üretilen bu hamak beşiğin kumaşı da %100 pamuk gabardin. Kolayca kurulup sökülebilen yapısı ile istediğiniz her yere rahatça götürebileceğiniz bu beşik bebeğinizin omurgasını destekliyor. Bebeğinizin cenin pozisyonunda yatmasına imkan sağlayan bu beşik sayesinde gaz sorunlarının önüne geçmek mümkün.

Bu ürün için tıklayın.

2. Svava Latte Yaylı Hamak Beşik

0-2 yaş arası için uygun bu hamak beşiğin 20 kg taşıma kapasitesi var. %100 pamuk gabardin kumaştan üretilen bu ürünü temizlemek de çok kolay. Bebeğinizin rahatlığı için bu beşiği kaçırmayın.

Bu ürüne ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

3. Baby Plus Relax Hamak

Bej rengiyle çok tarz bu hamak beşik güvenli ve pratik. Bebekler için ideal bu hamakla bebeğiniz rahatça uyuyabilecek. Küçük bu beşiği her yere yanınızda götürebileceksiniz.

Bu ürün için tıklayın.

4. Bebetti Ahşap Hamak Beşik

Bebekler için kullanışlı bu beşik çok konforlu. Kimyasal içermeyen malzemeler kullanılan bu ürün 0-18 aylık bebekler için uygun. Uyku setiyle birlikte gelen bu beşikle hem siz hem bebeğiniz rahat edecek.

Bu ürün için tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir