Açıklandı: Bu 5 Altcoin’de Balina Faaliyetleri Artıyor!

Sürekli gelişen kripto para dünyasında, meraklıların ve yatırımcıların dikkatini çeken yalnızca piyasanın iniş çıkışları değil. Kripto para analiz firması Santiment’in son verileri büyüleyici bir eğilime ışık tuttu. Daha geniş piyasa bir gerileme yaşarken bile belirli altcoin projelerinde balina aktivitesinde bir artış yaşanmakta idi. İşte detaylar…

Santiment verileri, bu altcoin projeleri için dikkat çekti

Santiment analistleri, dYdX (DYDX), Ocean Protocol (OCEAN), TrueUSD (TUSD) ve Request (REQ) gibi çeşitli altcoinlere odaklandı. Ayrıca Chainlink’te de balinaların harekete geçtiğini vurguladı. Genel olarak, kripto para alanındaki balinaların faaliyetlerini yakından izliyor.  Altcoin piyasasındaki genel düşüş eğilimine rağmen, bu belirli coinlerde balina aktivitesinde önemli bir artış görüldü. Tipik olarak, balinaların bir fiyat düşüşünün ardından bir varlığa olan katılımlarını artırdıkları bilinmektedir. Bu durum genellikle yakın gelecekte fiyatların tersine dönme olasılığına işaret eder.

Bir stablecoin olan TrueUSD (TUSD) bu altcoinler arasında öne çıkıyor. Bir stablecoin olarak TUSD’nin fiyatı, ABD doları gibi sabit bir varlığa sabitlidir. Bu da onu diğer kripto paralarda görülen vahşi fiyat dalgalanmalarına karşı daha az duyarlı hale getirmektedir.  TrueUSD’nin yakın zamanda kripto para borsası devi Binance’den destek aldığını belirtmek gerekir. Geçmişte TUSD, işlem ücreti muafiyeti nedeniyle Binance’te Bitcoin ile en popüler işlem çiftleri arasındaydı. Ancak, Binance o zamandan beri diğer birkaç küçük altcoin, stablecoin için destek ekledi. Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ), tek bir stablecoinin hâkimiyetinden ziyade çeşitli stablecoinlerin bulunduğu bir piyasadan yana olduğunu belirtmişti.

Chainlink de Santiment’in dikkatini çekti

Kripto paraların değişken dünyasında, balina aktivitesi genellikle piyasa duyarlılığının ve potansiyel fiyat hareketlerinin bir göstergesi olarak hizmet eder. Son zamanlarda dYdX, Ocean Protocol, TrueUSD ve Request’teki balina aktivitesindeki artış, özellikle TrueUSD’nin stablecoin yapısı ve Binance ile olan ilişkisi göz önüne alındığında, hikayenin göründüğünden daha fazlası olabileceğini gösteriyor. Ayrıca Santiment, Chainlink’e de işaret etti. Santiment’in bu altcoin hakkında attığı tweet’e göre LINK, akıllı paranın odağında. Özellikle 100 bin ile 10 milyon arasında LINK tutan cüzdanlar, yükseliş yaşadı. Yaklaşık üç hafta öncesine kıyasla bu aralıktaki yatırımcıların miktarı yüzde 6 arttı.

Kripto para meraklıları ve yatırımcılar, altcoin piyasası için daha geniş etkileri olabileceğinden, bu gelişmelerin nasıl ortaya çıktığını yakından izleyecekler. Santiment’in verileri kripto para ekosistemine benzersiz bir bakış açısı sunmakta. Böylece kripto dünyasının coin’ler kadar dinamik ve çok yönlü olduğunu ortaya koyuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx