ANKA ve KRT’ye hukuk yanıtı… Şikayetçi oldular, umduklarını bulamadılar

“SBK’lı kirli ağı deşifre ediyoruz: Kılıçdaroğlu beslemesi Tuncay Özkan’ın tetikçi ordusu… Hangi gazeteciler listede” başlıklı haberimizle ilgili Odatv İmtiyaz Sahibi Soner Yalçın ve Yazı İşleri Müdürü Can Özçelik’ten şikayetçi olan KRT Müdürü Adnan Bulut ve ANKA sahibi Hakan Kılıç umduğunu bulamadı. Savcılık, takipsizlik verdi.

Odatv’de 30 Temmuz 2023 tarihinde yayınlanan haberde “Odatv, Kılıçdaroğlu beslemelerinin üzerine gittikçe saldırılar artıyor. Kılıçdaroğlu’nun tetikçisi Tuncay Özkan’ın yönettiği operasyonlar, karanlık internet siteleri üzerinden Odatv’yi hedef alıyor. Para alan gazeteciler tartışmasının üzerine gittiği için hedef olan Odatv’ye son olarak Sezgin Baran Korkmaz’ın gazetecileri saldırdı. İşin koordinesinde ise seçim gecesi manipülasyonu ile tepki çeken Tuncay Özkan yer alıyor. Odatv olarak kararlıyız: İpliğinizi pazara çıkarmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.

Bu haber üzerine KRT Müdürü Adnan Bulut ve ANKA sahibi Hakan Kılıç, Odatv İmtiyaz Sahibi Soner Yalçın ve Yazı İşleri Müdürü Can Özçelik’le ilgili kendisine “çeteci” dendiği gerekçesiyle dava açtı.

Cumhuriyet Savcısı kararında, “çeteci” ifadesinin ağır eleştiri kapsamında kaldığı ve hakaret suçu unsurları taşınmadığı kanaatine vardı.

Bu nedenle Odatv imtiyaz sahibi Soner Yalçın ve Yazı İşleri Müdürü Can Özçelik hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi.

Adnan Bulut ve Hakan Kılıç’ın şikayetçi olduğu haberi bir kez daha okumak için aşağıdaki linke tıklayın.

SBK’lı kirli ağı deşifre ediyoruz: Kılıçdaroğlu beslemesi Tuncay Özkan’ın tetikçi ordusu… Hangi gazeteciler listedeGüncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx