Bayram tatilinin son gününde dönüş trafiği yaşanıyor

Dokuz günlük Kurban Bayramı tatillerini Trakya’nın turistik bölgeleri Saros Körfezi ve Çanakkale tarafında geçirenler, tatilin son gününde trafikte yoğunluğa neden oldu. Dönüş yolculuğu nedeniyle Tekirdağ’dan İstanbul yönüne bugün öğleden sonra araç yoğunluğu artmaya başladı.

Tekirdağ’ın İstanbul’un Silivri ilçesine sınır Çorlu kavşağı başta olmak üzere Marmaraereğlisi ilçesi ile kent merkezinde araç kuyrukları zaman zaman 3 kilometreyi buldu. Polis ve jandarma ekipleri, trafik akışını sağlamak için yol üzerindeki önemli kavşaklarda önlem aldı. Jandarma ekipleri, trafik akışın havadan dronla takip etti.

İlerleyen saatlerde yoğunluğun daha da artmasının beklendiğini söyleyen yetkililer, Çanakkale yönünden gelip İstanbul’a gidecek sürücülerin, Tekirdağ kent merkezinin yanı sıra Çorlu ilçesi üzerinden yoğunluk bulunmayan TEM Otoyolu’nu da kullanabileceklerini kaydetti. 

AFYONKARAHİSAR’DA DA YOĞUNLUK BAŞLADI

Ölçümlere göre Afyonkarahisar’dan 12 Haziran’dan bugün saat 12.00’ye kadar 5 milyon 877 bin araç geçişi kaydedildi. Afyonkarahisar’da oluşan trafik yoğunluğu sırasında 26’sı yaralamalı, 35’i de maddi hasarlı olmak üzere 61 trafik kazası yaşandı. Kazalarda 62 kişi yaralandı.

Antalya, Denizli, Isparta ve Burdur illerine geçişi sağlayan Afyonkarahisar- Antalya kara yolunun Sandıklı geçişinde de yoğunluk arttı. Dün öğle saatlerinde başlayan araç yoğunluğu, bugün öğle saatlerinde devam etti. Kavşaklarda önlem alan trafik polisleri, sürücüleri emniyet şeridini kullanmamaları, emniyet kemeri takmaları ve trafik kurallarına uymaları yönünde uyardı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx