Erdoğan’dan sonra Bahçeli de Özgür Özel’e provokasyona sahip çıktı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Irak sınırlarında süren ‘Pençe-Kilit Harekatı’ operasyon bölgesinde hayatını kaybeden Piyade Sözleşmeli Er Enis Budak için 24 Aralık’ta memleketi Manisa’da düzenlenen cenaze törenine katıldı. Törenin düzenlendiği Saruhan Bey Camisi’ne gelişi sırasında bir grup, Özgür Özel aleyhine sloganlar atarak provokasyon girişiminde bulundu.

ERDOĞAN: GÜYA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPACAK… NE OLDU?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 25 Aralık’ta İstanbul’daki Sabiha Gökçen Havalimanı’nın ikinci pistinin açılış töreninde yaptığı konuşmada, saldırı girişimine karşı herhangi bir tepki göstermezken Özgür Özel’e yönelik şu ifadeleri kullandı: “Bir tanesi Manisa’da gitmiş, güya gövde gösterisi yapacak. Ne oldu? Artık bu millet kimin kim olduğunu gayet iyi biliyor. Öyle herkese yol geçen hanı demiyor. Sabırla, inşallah 31 Mart’a hazırlanacağız ve 31 Mart’a öyle hazırlanmalıyız ki bunlar kapımıza uğramaya inşallah ne yüzleri, ne gözleri hiçbir şeyi olmaması lazım.”

BAHÇELİ: SOKAKTA DAHİ YÜRÜYEMEYECEK

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de bugünkü grup toplantısında yaptığı konuşmada Özgür Özel için şöyle dedi:

“DEM ve CHP’nin haricinde TBMM’de grubu bulunan 4 parti, ortak metne imza koyarak terör saldırılarını şiddetle kınamışlardır. CHP, bu metnin neresini beğenmedi? Niçin telaşa kapıldı? DEM’in siyasi kolonu olmayı nasıl hazmetti. CHP, DEM’in peşinde yuvarlana yuvarlana ahlaki tarihi mirasını kaybetmiştir. Bu kesindir. CHP, Türkiye Cumhuriyeti’nin karşısına geçmiştir. Hepsine birden yazıklar olsun diyorum. Özgür Özel zıvanadan çıkmış, zırvaya gömülmüş, zirzop siyasetiyle bindiği dalı kesmeye başlamıştır. Terörist Demirtaş’ı selamlayan bu gafilin sonunda kafese alınıp bölücülük narkozuyla uyuşturulduğu ortadadır. Demlenmiş CHP yönetimi yüz karasına dönüşmüştür. TBMM’nin ortak açıklamasına imza atmayarak PKK’nın safına geçen CHP, DEM kadar milli güvenlik tehdididir. Terör saldırılarından hemen sonra Milli Savunma Bakanımızdan Meclis’i bilgilendirmesini isteyen zihniyet sorumsuzdur. Memleketi Manisa’da protesto edilen bu şahıs, aklını başına almazsa sokakta dahi yürüyemeyecektir.

CHP, işgal edilmiş, Türkiye düşmanlarının eline geçmiştir. Bu acıklı tablo ülkemiz ve demokrasimiz adına çok ciddi bir risktir. CHP Genel Başkanı’nın Tuzla Piyade Okulu’nda yaşananlardan sonra başarılı, dirayetli ve cesur yürekli Milli Savunma Bakanımıza saldırması alçaklıktır, korkaklıktır, hunhar terör örgütüne vekâlet etmektir. Görevini onurla yapan Milli Savunma Bakanımıza, “Ya aklını başına alacak ya da biz onun aklını başına getireceğiz” diyerek üst perdeden ve tehditvari şekilde konuşan özelleşmiş esir zihniyet, bugüne kadar kaç kişinin aklını başına getirmiş de, böylesi bir özgüvenle atıp tutmaktadır. Emperyalizmin özelleştirdiği bu şahısta akıl olsa zaten böyle konuşmaz, konuşamazdı.”

ÖZGÜR ÖZEL: ELİMİZ ARMUT TOPLAMIYOR

Özgür Özel, Erdoğan’ın kendisini hedef alan açıklamasından sonra yaptığı açıklamada şu yanıtı vermişti:

BU KADAR KALPSİZLİK OLUR MU: Gerçekten özellikle oraya ‘Birisi gövde gösterisi yapmaya gitmiş’ lafını, utanarak ve ürpererek dinledim. Ne gövde gösterisi yahu? Bu kadar kalpsizlik olur mu? Şehit cenazesine gidiyoruz ve buna ‘gövde gösterisi’ diyor. Gövde gösterisi dediğin, bir elini şehidin tabutunun üstüne koyup bir eline de mikrofonu alıp, orada siyasi söylemlerde bulunmaktır. Şehit cenazesine gitmek ne zamandan beri gövde gösterisi olmuş? Sonrasından bindirilmiş kıtalarla ilçelerden, komşu illerden toplandıklarını oraya götürüp, bize karşı slogan attırmak marifet mi? Şehit cenazesine. Burada buna kim karar versin? Yani cenazeye gitmek mi gövde gösterisi, orada sövgü gösterisi yapmak mı? Hangisi şehidi incitiyor.

BİZİM ELİMİZ ARMUT TOPLAMAZ: Şehidin ailesi bugün konuşmuş. Ne diyor şehit ailesi? Protestoları kınıyor, ‘Özgür Özel bizim de ailemizin evladı’ diyor. Daha söylenecek başka bir şey var mı? Birazcık utanma olmaz mı insanda? Şehit ailesi diyor ki, “Yaşananlardan utandık, yaşananları kınıyoruz, 3-5 kişiyi toplayıp getirmişler, bağırtıyorlar, bunun ailemizle ilgisi yok, Özgür Özel bizim ailemizin de evladı.’ Ben Manisa’nın evladıyım. Ne Manisa’da, ne de 81 ilin herhangi birinde bu tip davranışların yapılmasını asla ve asla doğru bulmam. Bizim elimiz armut toplamaz.

BİZ AYNI SLOGANLARI ATTIRAMAZ MIYIZ: Erdoğan’a aynı şekilde cevap mı verelim? Aynı şekilde cevap verecek olursak, camilerin avluları siyasi protesto mekanına dönüşürse bundan Cumhurbaşkanı olarak hoşnut mu olacakmış? Biz gençlik kollarımızı götürüp aynı sloganları attıramaz mıyız? Marifet mi bu? Marifet böyle durumlarda aile ile duygu bağını kurabilmekte, marifet ne kadar üzgün, ne kadar kızgın olsan da orada metaneti koruyabilmektedir. Tahmin ediyorum, bu açıklamasını duyduysa Sayın Bahçeli, Erdoğan’ı da dinlemeye gitmez artık.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx