İsrailli esir askerin, hükümeti eleştiren yazılar olan mezar taşı kaldırıldı

İHA

İsrailli esirlerin aileleri hükümete yönelik tepkilerini göstermeye devam ederken, İsrail Savunma Bakanlığının geçtiğimiz sene aralık ayında cansız bedenine ulaşılan İsrailli esir askerin mezar taşını hükümeti eleştirdiği için yerinden söktü.

İsrail ordusunun geçtiğimiz sene 14 Aralık’ta Şeridi’ndeki Jabalya’da bir tünele düzenlediği operasyonda cansız bedenine ulaştığı esir asker Ron Sherman’ın ailesi, Sherman’ın mezarına yerleştirdikleri üzerinde “Başarısız hükümet tarafından Gazze’ye kaçırıldı, terk edildi ve öldürüldü” ifadeleri bulunan mezar taşının Savunma Bakanlığı tarafından kaldırıldığını açıkladı

Sherman’ın annesi Ma’ayan, askeri mezarlıktaki mezar taşının Savunma Bakanlığı’ndan bir kişi tarafından kaldırıldığını belirtti. Anne Ma’ayan, kaldırılan mezar taşının yerine üzerine “Terk edilişin, acımasızca kaçırılışın, çok sevdiğin İsrail devletinin tarihindeki en büyük başarısızlığın ardından siyasi kazanç için öldürüldüğün için af diliyorum” yazan yeni bir mezar taşı yerleştirdi.

“Netanyahu’nun oğlu ya da Gallant’ın torunu tünelde olsa ne olurdu?”

Sherman’ın ailesi, Sherman’ın esir tutulduğu tünele İsrail ordusunun zehirli gazla doldurduğunu ve bu nedenle hayatını kaybettiğini öne sürdü. Anne Ma’ayan,

dedi.

İsrail ordusu Sherman’ı öldürdüğünü reddetti

İsrail ordusu tarafından dün yapılan açıklamada, Sherman ile aynı tünelde bulunan diğer iki kişinin cesetleri üzerinde yapılan otopside herhangi bir travma ya da ateşli silah izine rastlanmadığı, bunun da doğrudan bir hava saldırısı ya da İsrail ordusunun başka bir eylemi sonucu öldürülmediklerini gösterdiği belirtildi.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx