Karar yazarı Taşgetiren: Yargıda, İçişleri ve ekonomi alanında yapılana benzer köklü bir irade beyanı söz konusu olmadı

Karar yazarı Ahmet Taşgetiren, İçişleri Bakanlığı ve Hazine Bakanlığı’ndaki görev değişimi sonrası yaşanan görevlendirme, operasyon ve politika değişikliklerini örnek göstererek, “İçişlerinde olan neden yargıda olmuyor?” diye sordu. 

Taşgetiren, bugünkü yazısında şunları kaydetti:

“Yargıda, İçişleri ve ekonomi alanında yapılana benzer köklü bir irade beyanı söz konusu olmadı. Sayın Başsavcının feryadının nasıl yankı üreteceği de bilinmiyor. Herkes biraz Başsavcının kendisi açısından ‘tehlikeli’ bir işe kalkıştığı gibi bir his taşıyor.

Ama yargı da, üzerinde böylesine gölgeler taşıyarak yol yürüyemez. Özellikle yargı böyle yürüyemez. Adalet Bakanı çıksa, Ali Yerlikaya gibi operasyonlarla yargıdaki çürük alanları temizlemeye kalksa, sanki sürece daha uygun görüntü ortaya çıkardı. Niye olmadı acaba?” 

TIKLAYIN – Başsavcı Uçar’ın HSK’ya “rüşvet” şikayetine hâkimden karşı dilekçe: Ben ve akrabalarımın banka hesapları en ince ayrıntısına kadar incelensin

TIKLAYIN – İsmail Saymaz: Başsavcı İsmail Uçar’ın dilekçesi, yargıda var olan ve kokusu gün geçtikçe artan “kanalizasyonun” patladığının alameti olabilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx