Şanlıurfa’da sokak köpeği saldırısı! Küçük kızı parçaladılar

İHA

Başıboş sokak köpekleri yine can yaktı.

Türkiye’nin en büyük sorunları haline gelen sokak köpekleri, ölüme veya yaralanmaya sebep olmadan tek bir gün dahi geçirmez oldu…

Son vaka Şanlıurfa’dan…

Karaköprü ilçesine bağlı kırsal Çiftekemer Mahallesi’nde komşuya gitmek için evinden çıkan 12 yaşındaki Fidan Damla Koçyiğit’e sokak köpeği saldırdı.

Saldırı sonrası özellikle kolları ve bacaklarında derin yaralar oluşan talihsiz çocuk, önce Şanlıurfa’da ardından Şehir Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

“Olay yerine gittiğimde kızım perişan haldeydi”

Gündüz vakti yaşanan köpek saldırısına tepki gösteren ve önlem alınmasını isteyen 12 yaşındaki Fidan Damla Koçyiğit’in babası Mehmet Koçyiğit, “Sokak köpekleri benim çocuğum dışında 2 çocuğu daha ısırdı. Ben evdeydim, komşular çağırdı çocuğunu köpek ısırmış diye. Ben gittim çocuk perişan vaziyetteydi. Çocuğuma yetiştiğim zaman bayılmıştı. Suruç Devlet Hastanesi’ne götürdüm. Suruç Devlet Hastanesi’nde yapılan müdahalenin ardından Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi ve dikiş yapıldı.” dedi.

Koçyiğit, ardından Gaziantep Şehir Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji bölümüne geldiklerini söyledi.

“Derin yaralar ve doku kayıpları var”

Yaşanan köpek saldırısı sonucu kızının vücudunda derin yaralar ve doku kayıpları oluştuğunu ifade eden baba Koçyiğit, “Kolundan, baldırından, sırtından ve bileğinden olmak üzere toplam 4 yerinden ısırma var. Tabii derin ısırık oluşmuş durumda, kolu bitkin ve parçalamış vaziyette.” dedi.

Çocuklarını okula yalnız gönderemediklerini, tedirgin olduklarını anlatan Koçyiğit, kızının hayati tehlikesinin olmadığını ama oldukça bitkin olduğunu anlattı.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx