Ünlü boksörden Alman meclisine öneri: ‘Türkler oy kullanmasın’

Almanya’da yaşayan Türk boksör olarak tanınan Ünsal Arık’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar gündem oldu.

Türkiye’deki birçok vatandaşın yurt dışında yaşayanların oy kullanmaması gerektiğini savunması sıkça tartışmalara neden oluyor.

Türk boksör Arık, sosyal medya hesabından Federal Meclis’e gidip Almanya’daki Türk vatandaşlarının oy kullanmamasını gerekçeleriyle anlattığını söyledi. Arık, “Almanya’dan Türkiye için oy kullanılmasın. Almanya Meclisi’nde bugün görüştük önerimi ve nedenlerini ve ne elde edebileceğimizi anlattım ve çok olumlu baktılar” diyerek ikinci görüşmeyi yapacaklarını duyurdu.

”YÜZDE 80 ALMAN PASAPORTUNU SEÇER”

Ünsal Arık, konu hakkında sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Türklerin büyük bir çoğunluğunun Alman pasaportunu seçeceğini düşündüğünü söyledi.

Artık şu ifadelere yer verdi:

”Almanya’da demokrasi var diyoruz, sonra diyecekler ki hani demokrasi, Türklere karşı olduklarını söyleyecek insanlar, bundan korkuyorlar. Ben dedim ki ‘Siz onların elinden bir şey almıyorsunuz, diyorsunuz ki karar sizin Türk pasaportu mu Alman pasaportu mu. En büyük avantaj bu kanun gelmese bile insanlar tavırlarını göreceğiz kim Almanya’ya daha yakın. Bu karar hakkı verilsin yüzde 80’i Alman pasaportunu seçecek. ”

DÜN DUYURMUŞTU

Arık, dün X hesabı üzerinden “Yarın Alman Federal Meclisi’nde Almanya’da Türk vatandaşlarının Türkiye için seçim hakları kaldırılması için ilk görüşme” açıklamasında bulunmuştu.

Arık, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik eleştirileri nedeniyle sık sık AKP’lilerin hedefi oluyor. Türk boksör, Kasım 2021’de suikast girişimine uğramıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx