Xiaomi elektrikli araç işi için ayrı bir web sitesi açtı

Teknoloji devi Xiaomi’nin elektrikli araç bölümüne ait resmi web sitesi artık tam anlamıyla faaliyette. Bu site, 2021’de kurulan Xiaomi’nin elektrikli araç iş koluna adanmış durumda. Şirket, tamamen Xiaomi’ye ait olup, CEO’su aynı zamanda EV alt şirketinin de başkanı olarak görev yapıyor. Bu gelişme, şirketin ilk elektrikli aracı SU7’yi duyurmasının ve Çin’deki seçili Xiaomi mağazalarında sergilemesinin ardından geldi.

Xiaomi SU7 elektrikli sedan modeli, şirket kurulduktan sonra bir süre içinde web sitesi adını tescil ettirmiş ve 2023’te tescil incelemesinden geçmiş. SU7 EV modelinin 29 Aralık 2023’te tanıtılmasının hemen ardından site işlevsel ve aktif olarak kullanıma sunuldu. Site tamamen SU7’ye odaklanmış durumda ve bu model, Çin’deki seçili Xiaomi mağazalarında sergileniyor. Xiaomi SU7, 800 km menzile sahip ve 0’dan 100 km/s hıza 2.78 saniyede ulaşabiliyor. SU7, kendi kendine sürüş yetenekleri ve 800V sistem ile donatılmış.

Xiaomi elektrikli araç işi için ayrı bir web sitesi açtı

Şu an için sadece Çince olan web sitesi, gelecekte diğer önemli dillere de genişleyebilir. Site tasarımı, Xiaomi’nin tarzını ve felsefesini yansıtan şık bir görünüme sahip. Basit bir tasarımı olan site, ana sayfa aşağı kaydırıldıkça yedi işlevsel sekme sunuyor. Ana sayfada ve diğer sayfalarda SU7’nin grafik fotoğrafları yer alıyor. Dikkat çeken bir nokta, SU7’nin bazı fotoğraflarının daha önce görülmemiş olması. Web sitesi, Xiaomi SU7 hakkında teknik bilgiler de sunuyor ve Xiaomi’nin amiral gemisi EV’sinin çeşitli yönlerini sergiliyor.

Xiaomi EV web sitesi ayrıca üretimine ilişkin 2 dakikalık tanıtım videosu sağlıyor. Xiaomi Pilot modülü için kendi kendine sürüş ve Hypercasting hattı hakkında da detaylar veriliyor. Xiaomi, EV’nin içindeki tüm ekranlarda çalışan entegre HyperOS hakkında daha fazla bilgi sunuyor. Xiaomi SU7 EV’nin henüz eksik detayları var, örneğin fiyatı belirsiz, ancak bu yıl piyasaya sürülmesi bekleniyor. Xiaomi SU7, Çin’deki bazı Xiaomi mağazalarında zaten sergileniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx